MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  sobota 27 kwietnia 2024r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

PolskaINTERWENCJA

Od grudnia zeszłego roku śledzimy losy e-licytacji, jaką przeprowadził komornik sądowy Paweł Gintowt z Warszawy. Komornik nie dopuścił czytelnika (właściciela nieruchomości) nawet do śledzenia licytacji. Do dzisiaj, pomimo wielu prób, czytelnik nie otrzymał protokołu z licytacji

 

Więcej na ten temat:

e-licytacja poza kontrolą dłużnika. Czy to jest zgodne z prawem? (aktualizacja: 03.02.24r., 12.02, 18.02)

 

Czytelnik wystąpił do Rzecznika Praw Obywatelskich z wnioskiem o pomoc w sprawie. Zaznaczył, iż e-licytacja może być niezgodna z Konstytucją RP.

 

- e-licytacja jest niezgodna z prawem, gdyż jako strona nie mam do niej dostępu, nie wiem jaki miała przebieg. Również sąd tego nie nadzoruje. W dodatku, uzyskanie protokołu z licytacji jest niemożliwe (przez kilka miesięcy bezskutecznie o to zabiegam). A terminy do złożenia skarg już minęły. Uważam, że e-licytacja narusza prawa obywatela do rzetelnego procesu. Wniosek jest oparty na przesłance strukturalnego naruszenia praw obywatelskich - czytam we wniosku.

cdn.

 

Konstytucja RP

 

Art. 45

Każdy ma prawo do sprawiedliwego i jawnego rozpatrzenia sprawy bez nieuzasadnionej zwłoki przez właściwy, niezależny, bezstronny i niezawisły sąd.

Wyłączenie jawności rozprawy może nastąpić ze względu na moralność, bezpieczeństwo państwa i porządek publiczny oraz ze względu na ochronę życia prywatnego stron lub inny ważny interes prywatny. Wyrok ogłaszany jest publicznie.

 

 

 

Ludwika Stas

foto: Pixabay

 

 

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY