MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  wtorek 12 grudnia 2017r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

solar 621744 340Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze oraz Prokuratura ds. Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości z Brandenburgii w Frankfurcie nad Odrą nadzorowały równolegle postępowania przygotowawcze dotyczące międzynarodowej grupy przestępczej. Trudniła się ona kradzieżami paneli fotowoltaicznych w Niemczech

 

Postępowanie prowadzone były przez policjantów z Wydziału w Zielonej Górze Zarządu w Gorzowie Wielkopolskim Centralnego Biura Śledczego Policji oraz funkcjonariuszy niemieckiej Policji.

 

W toku śledztwa ustalono, że na terenie Polski i Niemiec działa międzynarodowa zorganizowana grupa przestępcza. Jej członkowie zajmowali się kradzieżami paneli fotowoltaicznych w Niemczech. Następnie zbywane były one u paserów na terenie Polski. Członkowie grupy mogli dokonać kradzieży co najmniej kilku tysięcy paneli fotowoltaicznych oraz falowników o łącznej wartości ponad 3,5 milionów euro.

 

Według ustaleń Policji niemieckiej w Landzie Brandenburskim w ciągu roku dochodziło do kilkudziesięciu włamań i kradzieży z pól solarnych. Wspólne działania policjantów z CBŚP i Niemiec doprowadziły do zatrzymania osób na gorącym uczynku kradzieży paneli fotowoltaicznych oraz podejrzanych o paserstwo. Działali oni między innymi na terenie województwa wielkopolskiego i lubelskiego.

 

Ogłoszono łącznie 228 zarzutów

Zatrzymane zostały dwie osoby podejrzane o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą oraz 54 członków tych grup. Prokuratorzy przedstawili podejrzanym łącznie 228 zarzutów. Na wniosek prokuratora 45 podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych.

Podczas prowadzonych realizacji odzyskano mienie warte blisko 2 miliony złotych.

 

 

 

MS

Prokuratura Krajowa

 

 

 

 

 

 

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY