MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  wtorek 12 grudnia 2017r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

rise 1722766 340Funkcjonariusze z warszawskiej Delegatury CBA zatrzymali 5 osób. Do zatrzymań doszło w Dęblinie, w Warszawie, w woj. mazowieckim oraz małopolskim. Agenci CBA przeszukali ich miejsca zamieszkania

 

Śledztwo prowadzone w całości przez Delegaturę CBA w Warszawie, pod nadzorem Wydziału do Spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie, dotyczy oszustwa, przekroczenia uprawnień, niedopełnienia obowiązków przez przedstawicieli zamawiającego oraz przedstawicieli prywatnych firm w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

 

Śledczy z CBA ujawnili poważne nieprawidłowości przy dostawie w grudniu 2016 roku, za blisko 5 mln zł, dziewięciu mobilnych automatycznych systemów pomiarów meteorologicznych do Składu Materiałowego 2 Regionalnej Bazy Logistycznej w Warszawie. Systemy te są niezbędne do meteorologicznego zabezpieczenia działań poligonowych oraz operacji lotniczych na lądowiskach oraz innych miejscach startów i lądowań, w tym lotów oznaczonych statusem „HEAD" (najważniejszych osób w państwie).

 

Odebrany sprzęt meteorologiczny, który miał służyć zapewnieniu bezpiecznych startów i lądowań statków powietrznych Sił Zbrojnych, był niezgodny z wymaganiami przetargowymi zawartymi w SIWZ. Odbiór sprzętu przez stronę wojskową nastąpił pomimo licznych wad jakościowych. Ekspertyzy powołanych przez CBA biegłych potwierdzają wcześniejsze przypuszczenia śledczych, że sprzęt meteo o wartości ok. 5 mln zł nie spełnia specjalnych wojskowych wymagań i zupełnie nieprzydatny do celów wojskowych.

 

Dzięki wykrytym przez CBA nieprawidłowościom uniemożliwiono wprowadzenie do wyposażenia jednostek wojskowych sprzętu do pomiarów meteorologicznych, który nie tylko nie spełniał wymagań ale również ze względu na możliwe błędne wyniki pomiarowe jego eksploatacja mogła zagrażać bezpieczeństwu wykonywanych lotów.

 

Zatrzymani przez CBA podejrzani usłyszeli zarzuty o charakterze korupcyjnym.

 

 

 

CBA

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY