MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  wtorek 12 grudnia 2017r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

taxes 646512 340Na polecenie Prokuratury Okręgowej w Łodzi funkcjonariusze CBA zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który usłyszał zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i prania brudnych pieniędzy w latach 2014 -2017

 

To już kolejny, 16 podejrzany w śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową w Łodzi, CBA i KWP w Łodzi.

 

Podejrzany pomagał w praniu brudnych pieniędzy w kwocie 25 mln zł

Zatrzymany był przedstawicielem jednej z warszawskich spółek. Jak wynika z ustaleń śledztwa, pomagał w dokonywaniu transferów gotówkowych w kwocie blisko 25 mln złotych, których celem było ukrycie przestępczego pochodzenia środków finansowych. Działał w warunkach zorganizowanej grupy przestępczej.

Jej członkowie specjalizowali się w praniu brudnych pieniędzy poprzez dokonywanie transferów finansowych pomiędzy kilkoma podmiotami gospodarczymi. W efekcie podjęli oni działania mające na celu pranie pieniędzy w kwocie blisko 60 mln złotych. Były to środki pochodzące z oszustw podatkowych oraz procederu wystawiania i posługiwania się z niezgodnymi z prawdą fakturami.

 

Podejrzanym grozi kara nawet 25 lat pozbawienia wolności

30-latkowi grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 10. Wcześniej zarzuty usłyszało 15 innych podejrzanych. Tym z nich, którym prokurator zarzucił przestępstwa posługiwania się zawierającymi nieprawdę fakturami na kwotę łączną 12 mln złotych, w związku ze zmianami, jakie weszły w życiu w dniu 1 marca br. roku, grożą kary pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż lat 5, a nawet kara 25 lat pozbawienia wolności oraz surowe konsekwencje finansowe.

 

Co do czterech podejrzanych stosowane jest tymczasowe aresztowanie.

 

 

 

LS

Prokuratura Krajowa

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY